top of page
  • Carolyn Pawlik

UNIEWAŻNIJ ODMOWĘ WIZOWA

Jak uzyskać Wjazd do Stanach Zjednoczonych dla osób z przeszłością kryminalną lub za naruszenie przepisów imigracyjnych


W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd za granicę, nie tylko w celach turystycznych, ale także w celach zawodowych czy edukacyjnych. Jednym z najważniejszych kroków w procesie wyjazdu jest uzyskanie wizy – tym bardziej dla osób które nie kwalifikują się do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Jednakże, czasami, nawet po spełnieniu wszystkich wymagań wizowych, osoby z przeszłością kryminalną oraz osoby z naruszeniami imigracyjnymi mogą napotkać na przeszkodę w postaci odmowy przyznania wizy. W takim przypadku, istnieje opcja uzyskania tzw. Hranka Forma znana również jako Waiver of Grounds of Inadmissibility która może pomóc osobom z przeszloscia kryminalna lub osobom z naruszeniami imigracyjnymi szanse na legalne wejście do kraju i spełnienie swoich marzeń.


Hranka nonimmigrant visa waivers to specjalny dokument, który pozwala na unieważnienie wcześniejszych odmów wizowych z powodu przeszłości kryminalnej oraz za złamanie praw imigracyjnych w Stanach Zjednoczonych, na przykład za przesiedzenie terminu wizy. Warto jednak pamiętać, że ten proces jest długotrwały i wymaga staranności oraz odpowiedniego podejścia. Osoby, które chcą ubiegać się o takie unieważnienie, powinny zwrócić się o pomoc do adwokata specjalizującego się w tym obszarze prawa.


Aby uzyskać Hranka I-192 nonimmigrant visa waivers, osoba musi przede wszystkim udowodnić, że ma wyjątkową potrzebę pobytu w Stanach Zjednoczonych oraz że jej pobyt nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa. W celu uzyskania takiego dokumentu, należy wypełnić specjalny formularz i przedłożyć go do odpowiednich instytucji. Adwokat specjalizujący się w takich sprawach również załączy do formularza silnie napisany argument tak zwany ‘Legal Memorandum.’ Następnie, osoba taka musi przejść przez dokładną kontrolę i przeprowadzić wywiad z pracownikami amerykańskiej ambasady.


Warto również pamiętać, że Hranka nonimmigrant visa waivers nie są udzielane automatycznie. W zależności od zarzutu, proces może potrwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Dlatego też, jeśli zależy Ci na skorzystaniu z tej opcji oraz na czasie, warto zwrócić się o pomoc do adwokata, który pomoże Ci przejść przez cały proces.


Podsumowując, Hranka nonimmigrant visa waivers są doskonałą opcją dla osób ktorzy staraja sie o unieważnienie odmowy wiz, i które chcą wjechać legalnie do Stanach Zjednoczonych. Należy jednak pamiętać, że ten proces wymaga odpowiedniej staranności oraz czasu, dlatego warto zwrócić się o pomoc do adwokata specjalizującego się w tym obszarze prawa.


Napisane przez Adwokata Carolyn Pawlik

 

All rights reserved. All content of this blog is the property and copyright of Jia Law Group and may not be reproduced in any format without prior express permission.


Contact marketing@jiaesq.com for more information or to seek permission to reproduce content. This blog is intended for general information purposes only. It does not constitute legal advice. The reader should consult with knowledgeable legal counsel to determine how applicable laws apply to specific facts and situations. Blog posts are based on the most current information at the time they are written. Since it is possible that the laws or other circumstances may have changed since publication, please call us to discuss any action you may be considering as a result of reading this blog.

Kommentarer


DSC_2100.jpg

UZYSKAJ BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Potrzebujesz polskojęzycznego prawnika w sprawach imigracyjnych? Jesteśmy tu dla Ciebie.

bottom of page